Itali nga një grup kriminelësh të cilët e shfrytëzuan atë si punëtore seksi.

Modelja 20-vjeçare u rrëmbye në Milano pasi u mashtrua nga kriminelët se do të bënin një set fotografik dhe i kishin hedhur në pije lëndë narkotike.

Fillimisht për lirimin e saj u kërkuan nga banda 270 mijë paundë. Por pasi ata mësuan se vajza ishte nënë e re, grupi e liroi atë dhe ajo u kthye në Britani.

Pas gjithë kësaj historie, policia arriti të arrestonte një 30-vjecar, Lukasz Pawel Herba, i cili dyshohet të jetë kreu i bandës që rrëmbeu modelen.