Dalbert nuk do të transferohet në Serie A, sipas klubit francez ai do të vazhdojë të luajë në Ligue 1.

 Menaxheri gjeneral i Nices, Julien Fournier, ka insistuar se Dalbert nuk do t’i bashkohet Interit.

U raportua se Dalbert është afër transferimit në Serie A dhe se javën e ardhshme do të kompletohet kalimi i tij te Interi, por Fournier bëri të qartë se mbrojtësi i majtë nuk do të shkojë askund.

“Dalbert është lojtar i jonë, ai nuk do t’i bashkohet Interit ashtu siç raportojnë mediat italiane”, tha ai për “Radio Kiss Kiss”.

“10 mijë tiketa janë shitur për ndeshjen “play”off” në Ligën e Kampionëve? Napoli është skuadër e mirë dhe tifozët duan të qëndrojnë prapa nesh|, shtoi ai.