PSG ka shënuar edhe fitoren e tretë në Ligue 1.

Kryeqytetasit në ‘Parkun e Princave’ kanë mposhtur me rezultat të thellë 6:2 Toulousen.

Neymar me dy gola, Rabiot, Cavani, Pastore dhe Kurzawa me nga një, shënuan në fitoren e PSG-së