Pas 99 ditësh, Federata Spanjolle e Futbollit ia ka dorëzuar Real Madridin trofeun e fituar në sezonin 2016/17. “Los Blancos” morën trofeun para ndeshjes me Valencian, derisa në “Santiago Bernabeu” prezantuan edhe dy titujt e fituar këtë muaj, Superkupën e Spanjës dhe atë të Evropës.