Ajo filloi karrierën prej modele pas romancës me reperin Tyga, i cili në atë kohë ishte ndarë nga e dashura e tij Kylie Jenner, me të cilën ka përfunduar lidhjen më vonë.

Dhe, Demi Rose Mawby i vuri në pah sërish asetet e saj shpërthyese trupore, gjatë realizimit të një seti fotografik në bikini të Wolf & Whistle në Ibiza,

22 vjeçarja që ka mbi 5 milionë ndjekës në llogarinë e saj në Instagram ka mahnitur fansat me fotot e publikuara, ku ajo tregon gjoksin shpërthyes dhe të pasmet gjigante.

Bukuroshja britanike lë pas Kylien, e cila po ashtu njihet për një fizik për zili