Napoli e ka nisur për mrekulli sezonin e ri në Serie A.

Në ndeshjen e xhiros së parë, Napoli ka mposhtur 1:3 Hellas Veronan në udhëtim.

Soupryen me një autogol, Milik dhe Ghoulam me nga një gol, shënuan për fitoren e Napolit.

Për vendasit shënoi Pazzini.

Në këtë ndeshje mbrojtësi shqiptar Elseid Hysaj, u ndëshkua me karton të kuq.

Global