Monchi ka konfirmuar se Stephan El Shaarawy do të qëndrojë te Roma.

Drejtori sportiv i Romës, gjatë prezantimit për media të Patrik Schick, u pyet edhe për të ardhmen e ‘Faraonit’ dhe transferimit të Riyad Mahrez.

“A do qëndrojë El Shaarawy? Po, nuk kishe oferta parë atë”.

“Riyad Mahrez? Nuk mund të blesh diçka nga dikush që nuk dëshiron ta shesë, kështu që ju atëherë i ndalini negociatat”, ka thënë Monchi.

Vlen të theksohet se Roma këtë verë ka larguar yje si Mohamed Salah e Antonio Rudiger.