Kushtoi plot 150 milionë euro, dhe mendohet të jetë zëvendësuesi idela i neymarit që u largu nga Barcelona për t’iu bashkuar PSG-së.

Një nga talentet më premtues në botën e futbollit, Ousmane Dembele ka dështuar në prezantimin e tij para tifozëve/ lëvizjet e tij me topin kanë lënë për të dëshiruar. Kjo ka bërë që kjo video të shpërndahet shumë në rrjetet sociale por dhe të jenë të shumta komentet negative në drejtim të lojtarit.