Milani e ka mposhtur 2:1 Cagliarin në “San Siro”.

Milani ka vazhduar me formën e mirë në këtë fillim të sezonit në Serie A pasi ka rrëmbyer tri pikë të tjera.

Në xhiron e dytë, të besuarit e Montellas e mposhtën në shtëpi 2:1 Cagliarin.

Patrick Cutrone (10’) dhe Suso (70’) shënuan për Milanin, derisa për mysafirët realizoi Joao Pedro (56’).