Në “San Siro” po luhet sfida e javës së dytë e Serisë A, ku Milani ka si kundërshtar Cagliarin.

Nuk ka zgjatur shumë dhe kuqezinjtë kanë kaluar në avantazh. Cutrone në minutën e 10-të ka zhbllokuar shifrat.

Në pjesën e dytë Cagliari shtang kuqezinjtë, duke barazuar në minutën e 56-të me Joao Pedro.