E dashura e princit Harry, Meghan Markle prej bërjes publike të lidhjes së tyre ka qenë në titujt kryesorë të mediave rozë.

Daily Mail nëpërmjet fotove rrëfen dhe për divorcin e aktores 36-vjeçare, nga bashkëshorti i saj Trevor Engels. Ka qenë pikërisht Markle ajo që ka kërkuar divorcin për shkak të angazhimeve. Por në atë kohë u përfol për një të tretë në lidhjen e tyre, lojtari kanadez i hokejt, Michael del Zotto.
Prindërit e saj janë divorcuar kur Meghan ishte vetëm 6 vjeçe, dhe babai i saj Thomas Markle ka qenë mjaft protektiv ndaj saj, dhe i fiksuar për ta ndihmuar që të bëhet aktore.

Nëna e saj, Doria, ka qenë një punonjëse sociale që u kthye në një instruktore joge dhe terapiste.