Së fundmi, e përditshmja “telegraf.rs” ka publikuar një artikull ku tregon për disa biznesmen të suksesshëm shqiptarë.

Në këtë shkrim shpjegohet se si Behgjet Pacolli, Harry Bajraktari dhe Florin Krasniqi kanë financuar projekte të ndryshme në Amerikë për të arritur suksese në Republikën e Kosovës.

Për këta të fundit, sipas këtij mediumit beogradas, janë duke u derdhur një shifër tejet e madhe para, që ka të bëjë me miliona euro, transmeton Indeksonline

Aty përmendet lehtësimi në administratën e ish-presidentit Klinton, Barack Obama dhe tani së fundmi për kabinetin e Donald Trump.