E kush nuk dëshiron të ketë këmbë të pastërta dhe pa qime?
Ja se çfarë duhet të bëni:

Përzieni të bardhët e vezës me një lugë gjelle sheqer dhe gjysmë lugë gjelle pluhur mielli.

Këta përbërës i përzieni derisa të fitoni një pastë dhe me të i bëni masazh këmbëve, pastaj e lini pastën të thahet dhe lehtësisht e heqni më pas nga lëkura.

Sheqeri dhe limoni kanë veti natyrale për heqje të qimeve, sheqeri e shtreson lëkurën ndërsa uji i limonit e zbut atë.

Pas 20 minutave pastroni këmbët dhe këtë procedurë kryeni dy herë në javë.