Aktori i famshëm hollivudian, Matt Damon, dhe gruaja e tij, Luciaa Barroso, po qëndrojnë në Venecia në kuadër të Festvalit të 74-të të Filmit në këtë qytet.

46 vjeçari amerikan ishte veshur në kostum solemn të zi ndërsa gruaja e ti shkëlqente në fustan të kuq.

Çifti që janë të martuar që 12 vjet u dukën të ngazëllyer në praninë e njëri-tjetrit teksa pozuan për fotoreporterët.