Para pak minutash në ngjarje e rëndë ka ndodhur në Durrës, ku një makinë ka përplasur nën bashkë me foshnjën që ndodhej në karrocë.

Nëna dhe foshnja kanë qenë duke kaluar rrugën, ndërkohë që mjeti ka shkuar drejt tyre dhe i ka përplasur. Menjëherë nëna dhe foshnja janë dërguar në spital ku i është dhënë ndihma mjekësore, dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë që policia ka shoqëruar në komisariat drejtuesin e mjetit i cili është shtetas serb, dhe e ka marrë në pyetje për të zbuluar rrethanat e ngjarjes.