Një koment nga llogaria e Instagram-it e Romelu Lukaku ka “inatosur” Cristiano Ronaldon, por a është postuar nga vetë ai njeri? Ronaldo mori të martën, në mediat sociale, për të shprehur zemërimin e tij në mbajtjen në fuqi të pezullimit me pesë ndeshje për shtyrje të një arbitri. Ai shkroi në portugalisht: “Një vendim më i pakuptueshëm, nga padrejtësia në padrejtësi, ata kurrë nuk do të më rrëzojnë. Dhe si gjithmonë do të kthehem më i fortë. Faleminderit të gjithëve që më kanë mbështetur”. 32-vjeçari ndoshta nuk priste një mesazh në komente nga llogaria e Lukakut, që mbështet Messin, megjithatë, ish-sulmuesi i Evertonit pasoi me një post me tekstin “Messi është shoku më i mirë …”