Liverpooli e ka turpëruar Arsenalin, duke e mposhtur 4:0 në “Anfield”.

Pas kësaj fitore, Liverpooli ka grumbulluar shtatë pikë dhe gjendet në pozitën e dytë.

Ndërsa Arsenali renditet në pozitën e 16’të pas tri xhirove me vetëm tri pikë të grumbulluara.