Mamadou Sakho është afër transferimit në Crystal Palace.

Liverpooli ka pranuar ofertën prej 26 milionë funtesh të Crystal Palace për mbrojtësin, Mamadou Sakho dhe zyrtarizmi do të ndodhë nga çasti në çast.

Liverpooli sot ka zyrtarizuar transferimin e Alex Oxlade-Chamberlainit nga Arsenali