Telenovela Coutinho vazhdon, por këtë herë me një episod vërtet intrigues e që mund të flasë shumë.

Liverpool e cilësoi si të pashitshëm brazilianin që kërkohet nga Barcelona, e cila ofron mbi 100 milionë euro.

Megjithatë, pas deklaratës së klubit që thoshte se ai nuk është në shitje dhe pas kërkesës së lojtarit për t’u transferuar, vjen surpriza: Coutinho nuk është në listën e trajnerit Jürgen Klopp për ndeshjen në Hoffenheim të Gjermanisë, për Champions League.

Dy skuadrat ndeshjen në play-off, i cili vlen kualifikimin në fazën e grupeve dhe mosgrumbullimi i ndoshta lojtarit më të mirë mund të vijë vetëm për një arsye madhore. Tani pritet lëvizja e re e Barcelonës për të marrë pasardhësin e Neymarit në Camp Nou.