Liverpooli ka fituar në miqësoren përballë Ath Bilbaos.

Të besuarit e Jurgen Kloppit kanë fituar me rezultatin 3-1, ndërsa golat u shënuan nga Firmino (21’) dhe Woodburn (59’)

Golin e vetëm Bilbaon e shënoi për Solanke (79’).

Global