Liverpool dhe Arsenal zhvillojnë derbin e xhiros së tretë të Premierligës.

Me fillim nga ora 17:00, Liverpool në ‘Anfield Road’ pret Arsenalin.

Liverpool ka kaluar në epërsi në minutën e 17-të më golin e shënuar nga Roberto Firminho.

Liverpool e ka arritur edhe golin e dytë në minutën e 40-të pas një super-aksioni teksa golin e shënoi Mane.