Bayern Munichu e ka mposhtur 2:0 Werder Bremenin.

Bayern Munichu ka vazhduar me formën e mirë këtë edicion në Bundesliga, duke siguruar tri pikë të tjera në xhiron e dytë,

Djelmoshat e Carlo Ancelottit triumfuan në udhëtim 2:0 ndaj Werder Bremen ku shkëlqeu, sulmuesi, Robert Lewandowski.

Ai realizoi dy golat për kampionët, në minutat (72’ dhe 75’).