Everton është ekipi më i fundit që lidhet me një lëvizje për mbrojtësin e Barcelonës, Thomas Vermaelen.

Ish-qendërmbrojtësi i Arsenalit duket i vendosur të largohet nga Camp Nou pas një sërë lëndimesh.

“The Sun” shkruan se Everton është i interesuar në sigurimin e shërbimeve të tij.

Gjithashtu, West Brom dhe Anderlecht thuhet se janë të interesuar për mbrojtësin.

img_8954