Divock Origi mund të transferohet në Inter.

Divock Origi mund të largohet nga Liverpool për t’u transferuar në Serie A.

Sulmuesi i Liverpoolit ka zgjuar interesim nga Inter, raportojnë mediat italiane.

Origi dëshiron më shumë hapësirë për lojë dhe këtë mund ta gjejë vetëm në rast të largimit nga “Reds”.

Në anën tjetër, Origit në Inter i është premtuar minutazhë nga trajneri Luciano Spalletti.