Dy persona kanë vdekur dhe tre të tjerë janë të lënduar rëndë si pasojë e një aksidenti i cili ka ndodhur në orët e mbrëmjes në bjeshkët e Deçanit.

Gëzim Nitaj, 43 vjeç është një nga viktimat që pësoi nga rrotullimi në humnerë i makinës, raporton topiliriaradio.

Jetën humbi në spitalin e Pejës edhe vajza e tij 16 vjeçare.