Ai është djali që e gjeni pranë çdo vajze të showbiz-it shqiptar dhe jo vetëm kaq.

Edhe në shtratin e tyre. Shumë këngëtare të njohura ose vajza të ekranit zgjedhin Krisi Dalipin të jetë pjesë e videoklipeve ose reklamave të ndryshme. Dhe kryesisht djali simpatik ka realizuar video me skena tejet pasionante në shtratin e tyre. Ai ka qenë pjesë e videoklipit Mala gata të Ronela Hajatit ku përveç shikimeve sensuale, i ka dhuruar këngëtares puthje të vërteta në buzë

Kris u shfaq edhe në skena erotike krah Ilda Bejlerit në spotin e Digitalb. Së fundmi, Krisi u shfaq në shtratin e Beatrix Ramosaj në videoklipin e këngës Pa ndjenjë.