Bukuroshet shqiptare të cilat kanë filluar ti ‘pushtoje’ rrjetet sociale me fotot e tyre bombastike janë duke bëre një konkurrencë të madhe me vajzat e tjera, duke i lënë të gjitha nën hije. Duken si ndonjë meksikane apo braziliane me të pasme bomba, por realisht jane dy vajza shqiptare me emrin Megi dhe Kiti Borov , te cila kanë pasion modelimin.

?farë ka më bukur për një vajzë (apo edhe për një Fashion) të frymëzohet nga një blogere me stile të reja? Po kur janë dy? Që nga kombinimet e veshjeve e deri tek kontrastet e jashtëzakonshme, ka shumë trende që disa motra Fashion mund të t’i prezantojnë. Dhe pasi të shikosh cilat janë, pa dyshim do të bindesh që stili është edhe më i bukur kur është dyfish. Për më tepër, është edhe forcë motrash, sepse mbi të gjitha, ?farë mund të ketë më bukur sesa të gjendesh në dollapin e dy motrave, sidomos nëse të dyja ndjekin yjet me veshjet street-style?

Merri në konsideratë këto stile dyfishe në Instagram dhe këto motra Fashon do të të kënaqin dyfish. Pastaj, e sigurt që njeren prej tyre do t’i bësh follow. Sot Megi i ka vënë “flakën” Instagramit me disa foto teper te nxehta qe ka publikuar. Motrat Borova thjesht jane yjet e reja që do bejn revulucion në modën Shqiptare