Kryeministri irakian Hajder al Abadi ka bërë të ditur sot se qyteti Tal Afar është “plotësisht i lirë” nga ISISi pas operacioneve dy javore.

Ai ka thënë se trupat irakiane kanë “eliminuar” dhe ndarë terroristët e ISIS-it në territorin Al Ajadia, rreth dhjetë kilometra nga qytetit Tal Afar, transmeton Asociated Press.