Ajo besohet se është në romancë me boksierin 24 vjeçar Younes Bendjima që nga tetori i vitit të kaluar, pasi ka përfunduar gjithçka me babain e fëmijëve të saj, Scott Disick.

Dhe Kourtney Kardashian ishte veshur për të lënë përshtypje, derisa kishte dalë në darkë romantike me modelin algjerian, në Poppies në Los Angeles të premten,

38 vjeçarja dukej mjaft seksi në një fustan të zi të shkurtër, në të cilin kishte ekspozuar gjoksin pa sytjena