Pas kalimit nga Interit te Valencia, Geoffrey Kondogbia ka filluar stërvitjen me klubin spanjoll.

Francezi u rikthye në La Liga në formë të huazimit.

Ndërsa shifrat e transferimit të plotë të tij besohet se janë rreth 25 milionë euro.

Me Interin zhvilloi 50 ndeshje dhe shënoi vetëm dy gola.

Kondogbia ishte në stërvitje me pjesën tjetër të skuadrës së parë.