Burak Ozçivit i njohur edhe si Kemajli tek seriali “Dashuri e zezë”, është njëri prej aktorëve më të njohur turq.

Për shkak roleve të shumta në serialet dhe filma turq, Ozcivit tashmë ka fansa gjithandej.

Së fundi, ai u paraqit në një kampanjë reklamuese për sheshin “Emaar”, e cila pritet t’i sjellë Stambollit vizitorë të shumtë.