Katy Perry njihet për stilin e saj të jashtëzakonshëm dhe videoklipet tejet interesante.

Ajo edhe kësaj radhe nuk ka dështuar të na befasoj me videoklipin e saj më të ri “Swish Swish”.

Kënga vjen në bashkëpunim me Nicki Minaj, ndërsa videoklipi i saj është realizuar si një ndeshje basketbolli.