Policia e Kosovës ka njoftuar se në Hoqë të Madhe të Rahovecit, një pyll është përfshirë nga zjarri.

“Raportohet se në rrethana të panjohura është përfshirë nga zjarri një sipërfaqe e pyllit. Njësit relevante kanë dal në vend të ngjarjes dhe janë në përpjekje për ta shuar zjarrin”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.