o luhet në këto momente Superkupa e Italisë mes Juventusit dhe Lazios

Ndeshja finale po të zhvillohet në stadiumin “Olimpico” të kryeqytetit italian.

Në minutën e 31-të Lazio fiton një 11-metërsh. Immobile përballë Buffon nuk gabon dhe kalon bardhekaltrit në avantazh.