Juventus ka hyrë në garë për mesfushorin e Interit, Marcelo Brozovic

Drejtuesit e Juventusit janë në kërkim të një mesfushori, pasi kjo është kërkesa e trajnerit Massimiliano Allegri.

Sipas Premium Sport, Juventus tashmë është duke u interesuar për mesfushorin kroat të Interit, Marcelo Brozovic.

Kroati luajti nga fillimi në ndeshjen e parë ndaj Fiorentinas, po nuk e ka të sigurt vendin në formacionin e parë.

Për Brozovic po interesohen edhe dy skuadrat e mëdha angleze Liverpool dhe Arsenal