Juventusi mund të bëjë edhe një goditje tjetër në mesfushë. “Tuttosport”, e cila njihet si gazetë pranë klubit bardhezi, shkruan se Moussa Sissoko është lojtari që mund të zbarkojë në ditën e fundit të merkatos së verës në Torino.

Mesfushori francez nuk është zgjedhje e parë e Pochettinos te Tottenham dhe klubi anglez mund të pranojë oferta për lojtarin.