Juventusi thuhet nga Mirror se po mendon për idenë e marrjes së mesfushorit romak Kevin Strootman.

Strootman, i cili më parë ishte i lidhur me një lëvizje në Manchester United, është duke u konsideruar si një opsion i Juves, për të forcuar mesfushën e tyre. Juve nuk është e gatshme të paguajnë klauzolën e lirimit dhe prandaj do të duhet të negociojnë me Romën, përcjell Albeu.com.

Roma do ta ketë të vështirë lirimin e mesfushorit të tyre në drejtim të rivalëve të cilët i kanë mposhtur disa vite rradhazi në garën për titull.