Jese, Stevan Jovetic dhe Gabriel Paletta pritet të transferohen te skuadra italiane, Fiorentina

Fiorentina pritet të bëjë tre transferime të mëdha gjatë kësaj vere, dukë përforcuar skuadrën pas largimeve të Federico Bernardeschit dhe Vecinos.

Sipas Marca, Fiorentina tashmë ka nisur bisedimet me PSG, Inter dhe Milan për tre lojtarë.

Bëhet fjalë për sulmuesin e PSG-së, Jese, për Stevan Jovetic të Interit dhe për mbrojtësin e Milanit, Gabriel Paletta