Barcelona po shpresonte tek një përmbysje në ndeshjen e sotme, por po ndodh e kundërta. Pasi fitoi ndeshjen e parë me rezultatin 3-1, Reali po fiton edhe të dytën ku momentalish ka përfunduar pjesa e parë dhe po udhëheq me rezultatin 2-0.

Realizues ishin Marco Asensio me një super gol, dhe Benzema, i cili shënoi golin e parë në 13 finale.

Edhe në lojë Reali ka dominuar plotësisht ku ka humbur edhe shumë raste për shënim.

Global