Premierliga angleze ka thyer rekord sa i përket transferimeve brenda një afati kalimtar

Edhe pse kanë mbetur edhe 9 ditë deri në fund të afatit kalimtar, Premierliga angleze tashmë ka thyer rekordin për transferime.

20 skuadra kanë shpenzuar 1 miliard e 141 milionë funte.

Skuadra që ka shpenzuar më shumë është MAnchester City më 221 milionë funte, e ndjekur nga rivali i qytetit United me 145 milionë funte dhe Chelsea me 130 milionë funte.

Skuadra e Stoke Cityt ka shpenzuar më së paku, vetëm 7 milionë funte