Pornostarja libaneze Mia Khalifa ka habitur të gjithë duke u shprehur se ISIS po e kërcënon atë me prerje koke, pasi i dërguan disa foto ekzekutimi.

Mia thotë se grupi terrorist i ka dërguar foto të përgjakshme në rrjetet sociale.

E kërcënuar nga ISIS, Khalifa në një intervistë të fundit për “The Sports Junkies” thotë se nuk do t’u japë ekstremistëve të ISIS atë që ata kërkojnë: “Nuk mund të tregoj dobësi ndaj tyre. Kjo është ajo që po kërkojnë ata”.

Khalifa u zhvendos nga Libani në SHBA në moshën 10-vjeçare dhe tani jeton në Majami.

21-vjeçarja është kritikuar shumë për filmat erotikë duke qenë se është myslimane.