Interi dhe Villarreal po luajnë mes tyre një ndeshje miqësore, në funksion të përgatitjeve për sezonin e ri.

Në minutën e 25-të zhbllokohet rezultati. Eder kalon Interin në avantazh, me një goditje të saktë brenda zone pas një aksioni model nga ana e zikaltërve.