Inter ka arritur marrëveshje me Atalantan për mbrojtësin Alessandro Bastoni

Sky Sport Italia njofton se Inter dhe Atalanta kanë arritur marrëveshje për mbrojtësin e talentuar, Alessandro Bastoni.

Për shërbimet e tij Inter ka paguar 10 milionë euro, duke u bërë kështu blerja e gjashtë këtë verë.

Mbrojtësi 18 vjeçar tashmë ka luajtur tre ndeshje me skuadrën e parë të Atalantas dhe shihet si një prej talenteve më të mëdhenj në Itali.

Inter deri me tani ka transferuar Dalbert, Milan Skrinari, Joao Cancelo, Borja Valero dhe Vecino