​Inter ka hequr dorë nga anësori i Borussia Dortmundit, Emre Mor

Skuadra italiane, Inter nuk do të transferojë anësorin turk të Borussia Dortmund, Emre Mor.

Fillimisht ishte arritur marrëveshja që Inter të paguante 3 milionë euro për huazimin një vjeçar dhe të transferonte verën tjetër.

Por, shkaku tashmë ata kanë hequr dorë, shkaku i shumës që kërkonte agjenti i lojtarit për këtë transferim, shkruan Sport Italia.

Inter tashmë duhet të shikojë alternativa tjera, para se të mbyllet afati kalimtar me 31 gusht