Të paktën 10 persona kanë vdekur dhe 150 të tjerë janë lënduar në një aksident hekurudhor në shtetin Utar Pradesh në veri të Indisë, njoftuan sot autoritetet vendore.

Aksidenti ka ndodhur në qytetin Muzafarnagara.

Policia ka bërë të ditur më herët se të paktën 20 persona kanë marrë lëndime me këtë rast.