Zlatan Ibrahimoviç mund të kthehet te Manchester United. Sipas asaj që shkruan The Guardian sot, Josè Mourinho ka biseduar me suedezin për të rinisur bashkëpunimin, i cili u ndërpre nga dëmtimi dhe skadenca e kontratës së sulmuesit.

Ibra nënshkroi verën e kaluar vetëm për një vit, përmes pasigurisë se si do të përshtatej në kampionatin anglez në perëndim të karrierës së tij, por i habiti të gjithë me paraqitjen fantastike dhe golat. Tani klubi po negocion marrëveshjen e re ekonomike me lojtarin, i cili u përfol edhe për një rikthim te Milani.