Ylli i Chelseat, Eden Hazard, do të bëjë gjithçka me forcat e veta që të kalojë te Real Madridi këtë verë.

Sipas Don Balon lojtari nuk dëshiron më të qëndrojë të Real Madridi dhe kërkon ta bëjë hapin e madh në karrierë.

Belgu ka qenë i lidhur gjatë gjithë verës me një kalim në La Liga, me gjigantët Real Madridi dhe Barcelona që e duan.

Reali është drejt dështimit për të arritur te Kylian Mbappe, dhe i janë kthyer Hazardit.

Lojtari pëlqehet shumë nga trajneri i Los Blancos, Zinedine Zidane.