Karim Benzema nuk do të ftohet nga Franca as kësaj radhe.

Sipas të përditshme sportive franceze, L’Equipe, ka zbuluar se selektori i Francës, Didier Deschamps nuk do ta ftoj në ekip Katim Benzeman për ndeshje e radhës.

Sulmuesi i Real Madridit ka mbetur jashtë ekipit që nga viti i kaluar, kur u akuzua se e ka shantazhuar ish shokun e skuadrës, Mathieu Valbuena, përcjell Express.

Ndërsa, Deschamps do të ftoj në skuadër Kylian Mbappé (Monaco) dhe Ousmane Dembelen (Dortmund), edhe pse të dy lojtarët ende janë në udhëkryq sa i përket të ardhmes.