AS ka publikuar formacionin më të mirë të xhiros së parë të sezonit të ri 2017/18 të La Ligas

Valencia ka më së shumti lojtarë në formacionin e xhiros së parë të La Ligas, me Cancelo, Parejo dhe Zaza në formacion.

Real Madrid dhe Atletico Madrid kanë nga dy lojtarë, ndërsa Barcelona ka vetëm një lojtar.