Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Stoke City dhe Arsenalit.

Stoke City dhe Arsenal do të përballen në xhiron e dytë të Premierligës nga ora 18:30, ku përballë njëri tjetrit do të ballafaqohen shqiptarët.

Xherdan Shaqiri starton për Stoke City, në anën tjetër Granit Xhaka e Shkodran Mustafi luajnë gjithashtu nga fillimi për Arsenalin.

Ish sulmuesi i Real Madridit, Jese Rodriguez, i transferuar nga PSG-ja, debuton në Premierligë me Stoke City